Панує думка, що дизайн для дітей має бути значно простішим, якщо не значно банальнішим та “плоскішим”, аніж дизайн для дорослих. Мовляв, намалював якого-небудь супер-героя, ляльку-принцесу, розцяцькував яскравими кольорами – і вуаля: більше наче нічого і не треба. Та чи правильний такий підхід?

Загалом, наш ринок доволі-таки незначною мірою звертається до дітей. Виробники товарів та послуг більш-менш знають потреби дорослих, тому коли хтось виготовляє щось для дітей – звертається до батьків. Наприклад, доволі мало упаковок має якісний дизайн для дітей. Незнання потреб та інтересів дітей – це перший і головний бар’єр до розуміння дизайну для дитячої аудиторії. Тому для початку – спробуйте дізнатися, що ж її цікавить.

Геть стереотипи

Тож якщо ви таки хочете постаратися й створити щось спеціально для дітей – почніть із ламання стереотипів. Прийнято вважати, що всі діти люблять солодке. Можливо, так воно і є. Але цього ніхто не знає напевне. Нема про це опитувань та досліджень. “Адже нащо щось питати у дітей? Вони самі не знають, чого хочуть”. Справді? А, може, вони зацікавлені у млинцях із смаженими грибами та плавленим сиром зовсім не менше, ніж у солодкому? Більше того – може вони зацікавлені у цих млинцях більше, ніж дорослі? Довіртесь дітям: спитайте у них, що їм смакує і уважно вислухайте їх.

Діти – відвертіші й більш “такі, які вони є”, у порівнянні з дорослими. Вони ще не переймаються думкою суспільства і “правильними” відповідями. Тому у нас є шанс дізнатися, чого саме вони хочуть.

Дорослі теж були дітьми

Разом із тим, попри індивідуальність дитини, на її вибір та естетичні вподобання впливають батьки, родичі та вчителі. Це, звісно, також необхідно враховувати. Недарма сьогодні багато брендів для дітей використовують при створенні дизайну упаковок ретро мотиви. Так вони апелюють до теплих спогадів батьків та дорослого оточення дитини.

Як створити якісний дизайн для дітей?

Вік це важливо

Коли створюєте дизайн для дітей, то варто дуже чітко розуміти, для яких саме дітей, якого віку ти його розробляєш. Адже діти ростуть і міняються значно інтенсивніше, ніж дорослі. Вподобання та інтереси дітей сьогодні можуть бути одним, а за тиждень вже абсолютно іншими. Дорослі товаришують між собою, навіть якщо різниця у віці 10 років. А діти у віці 6 років та діти у віці 8 років – це зовсім різні діти із вже різними інтересами.

Interaction matters

Коли дорослий, наприклад, переходить на сайт, то він, в основному, має певну мету: для чого він на цьому сайті. Навіть якщо web-сторінка класна, і вона зроблена стильно та цікаво, то дорослому хоч і буде приємно, та все ж це просто інтернет-сторінка. Для дитини ж це може бути невеличкою мандрівкою. Тому інтерактив та розроблені деталі для дітей можуть бути значно важливішими, ніж для дорослих. Тож присвятіть цьому більше часу.

Само собою, у дизайні для дітей варто використовувати менше тексту, адже навіть якщо дитина вже читає, то витрачає на це більше зусиль, ніж дорослий. Це, однак, не означає, що зображення повинні бути просто “крикливими”, агресивними, “таким, щоб привернути увагу”. Зображення повинно бути естетичним – так само, як і дизайні для дорослих. Проте буде значним плюсом, якщо дитина отримає із нього якусь користь та цікавість: запам’ятає кілька красивих букв, вирішить простий математичний приклад, пройде лабіринтик.

Як створити якісний дизайн для дітей?

Яскраві песронажі – гарантований успіх

Основним елементом дизайну для дітей є персонаж. Зі збільшенням кількості товарів для дітей, зростає і кількість персонажів. Деякі з них прост-таки “кричать” своїми неймовірними кольорами, а часто навіть несмаком. Можливо, такі картинки і потраплять на очі першими, проте справді промовить лише класний персонаж, який має характер – не просто якась яскрава клякса на упаковці.

Створіть історію

Розгортання сюжету – дуже важливий “фокус” для кращого запам’ятовування бренду та для виникнення довіри до нього. Коли бренд розвивається та розвиває своє “обличчя” – тобто свого персонажа – то споживач спостерігає за цією історією, проживає її, і вона стає йому близька. Разом із цим близьким та знайомим, впізнаваним та очікуваним стає і бренд.

Створюючи історію, сюжет, варто пам’ятати, що він має бути не заплутаний, а простий. А ще важливіше – щоб ситуації були зрозумілі та знайомі дитині, щоб вони могли бути присутніми у її житті, а не надуманими чи абстрактними.

Як створити якісний дизайн для дітей?

Зображення повинно бути естетичним – так само, як і дизайні для дорослих. Проте буде значним плюсом, якщо дитина отримає із нього якусь користь та цікавість: запам’ятає кілька красивих букв, вирішить простий математичний приклад, пройде лабіринтик.

А ще – варто пам’ятати, що у делікатному віці діти ще не відчувають різницю між просто картинкою та рекламним зображенням. Тому потрібно створювати дизайн для дітей відповідально й старатися робити це так, щоб розвивати критичне мислення у дітей. А коли ті виростуть – щоб вони стали дорослими з критичним мисленням.