Інститут кольору Pantone обрав головний колір 2020 року – класичний синій PANTONE 19-4052 Classic Blue, обнадійлива присутність якого «дарує відчуття миру, спокій, впевненість і зв’язок, які люди можуть шукати в невизначеному глобальному оточенні».

Pantone назвав головний колір 2020 року

Незабаром ми переступимо поріг нового десятиліття. Це завжди пов’язано з тривогами та нестабільністю, адже ми ніколи не знаємо, що на нас чекає в майбутньому. На думку Pantone, ми потребуємо надійности й стабільности – прагнення до цього й відображає класичний синій.

«Безмежний синій нагадує нам величезне й безкрайнє вечірнє небо. Він спонукає вийти за рамки буденного, розширювати світогляд, глибше мислити й більше спілкуватися. Ми живемо в час, коли так не вистачає довіри та віри. Pantone 19-4052 Classic Blue висловлює сталість і впевненість саме такого типу. Це той чистий і надійний синій відтінок, на який ми завжди можемо покластися», – зазначила виконавча директорка інституту Pantone Леатріс Айсман.

До того ж кобальтово-синій відтінок символізує комунікацію, самоаналіз і зрозумілість. Він допомагає сконцентруватися й освіжити думки, особливо в контексті прискореного розвитку технологій. Це справді актуальне питання напередодні нового десятиліття.

Характеристики кольору

Синій класичний одночасно характеризує простоту та елегантність. Цей відтінок не має чітко вираженого гендерного забарвлення і прив’язки до певного сезону, що робить його доступним для всіх. Тим, хто бажає інтегрувати синій колір у свій стиль або дизайн квартири у 2020 році, Pantone рекомендують для луку шарф або ремінь для годинника, вазу або свічку для дому чи робочого місця.

Pantone назвав головний колір 2020 року

Інститут кольору Pantone називає колір року вже понад дв десятиліття. У 1963 році компанія створила власну систему, що використовується в різних галузях промисловости, зокрема в поліграфії, графічному дизайні та дизайні для керування кольорами. У 2019 році головним кольором був «живий корал» – життєствердний, теплий і яскравий відтінок, а в 2018 році – ультрафіолетовий. Загалом вибір нового кольору починається навесні.

До грудня команда Інституту аналізує подіумні тенденції, фотографії стрітстайл з усього світу, соціальні мережі, особливо Instagram. Вони аналізують, яке послання може нести певний колір, чому люди звертаються саме до нього, що він для них означає.