Віталій Соболевський, засновник компанії VITAMIN прочитав та розповів, чим його вразила книга Філа Найта: “Взуття-буття. Історія Nike розказана її засновником”:

Одна з найкращих книг про бізнес, яку мені доводилось читати.  Простий та зрозумілий шлях майже позбавлений інновацій та магії. Не без везіння – приправленого щирою любов’ю до бігу та хорошою освітою. Трішки впертості та кілька справді сильних маркетингових кроків – і за 40 років у вас мільярдна компанія, одна з ікон капіталізму.

Вважається, але я не вірю, що Найт придумав маркетинг персоналій у спорті. Першим почав масово спонсорувати спортсменів зірок. Але швидше за все він просто не шкодував на це грошей.

Кажуть, що кілька інновацій, таких як вафельна, а потім і підошва на повітряній подушці, зробили революцію у галузі. Ну, ми ж розуміємо, що це не більше ніж корпоративний міф та вдалий маркетинг.

Насправді, за цим всім, я побачив прижимистого бухгалтера, який дуже добре рахував кожний цент.  Жорсткого експлуататора, який запустив масовий виробничий оутсорсинг у країнах третього світу. І багато разів підряд найкращого рекламодавця року. Найт постійно “крутив” свою конфігурацію і у певний момент каток Nike вже було не зупинити.