Як часто ви прокидаєтеся зранку з усмішкою на обличчі й одразу навшпиньках біжите на освітлену сонцем білосніжну кухню, де на вас чекає ідеально одягнена мама, люб’язно усміхнена сестра й тато, який смажить яєшню. Разом ви сідаєте за ідеально круглим столом, щоб випити ідеально помаранчевий сік, а потім якийсь дядько промовляє: “сік “Сік” для твого ідеального ранку”. Ніколи? Але саме такими  наші ранки уявляють рекламні агенції. До Львова приїхав Ярослав Сердюк, директор зі стратегії Banda.Agency, щоб розповісти, чому розумні люди роблять погану рекламу.

Реклама – це про продаж. І тому важливо не просто продати ваш продукт, а розповісти історію, яка покаже його як найкращий. Наприклад, якби ми продавали абрикоси, ми  охарактезували б їх, як смачні, соковиті, яскраві. А можемо сказати, що коли чоловік їсть ці абрикоси, то завжди хоче сказати своїй дружині, наскільки сильно він її любить. Відчуваєте різницю?

Чому існує погана реклама: VITAMIN на лекції Ярослава Сердюка

Загалом, Ярослав Середюк пояснює, що реклама – це мистецтво зробити так, щоб у ваш бренд закохалися. Відповідно, бренд має бути живим. Реклама ж нам пропонує ідеальних людей в ідеальному світі – вони пластичні – це традиціно – мама-тато-два сини-собака.

“Немає нічого нуднішого за ідеал”, – підсумовує Ярослав Сердюк і пояснює, що в таких роликах людина не впізнає себе, то чи логічно їх випускати?

Чому існує погана реклама: VITAMIN на лекції Ярослава Сердюка

Щоб створити свій креатив у Banda Agency уявляють свого споживача, скільки йому років та як він живе. Ось це, наприклад,  Наташа. Більш схоже на реальність, правда?

Чому існує погана реклама: VITAMIN на лекції Ярослава Сердюка

І ось коли ми вже підійшли до найголовнішого скажемо, що подія тривала три години, тому переповідати лекцію не будемо, але ось топ-10 найважливіших думок Ярослава Сердюка:

  1. Будьте сміливими
  2. Не будьте ідеальними. Живий бренд має гріхи.
  3. Розумійте свого споживача. Максимально візуалізуйте його – яку музику він слухає, яку книжку читає, що їсть на вечерю?
  4. Рекламувати свою категорію, а не себе не слід. Варто навпаки.
  5. Хороша стратегія має присмак крові ваших конкурентів
  6. Створювати щось не страшно
  7. Правильно обирайте конкурента
  8. Шукайте  інсайти
  9. Зрозумійте, що таке інстайт. Ні, це не істина. Ні, це не брехня. Інстайт – це те, що ми приховуємо навіть самі від себе, але коли це помічаємо то кажемо: о, це ж я!
  10. Заповніть свою анкетуЧому існує погана реклама: VITAMIN на лекції Ярослава Сердюка