І так, попри назву, тут не буде, мабуть, найбільш неправдивої книги на тему реклами – “99 франків”. Бо, насправді, реклама – це про дрібну, рутинну, але від того не менш цікаву роботу. І щоб добре на ній розумітися потрібно розпочати з книг =) Vitamin рекомендує наступні:

Девід Огілві “Про рекламу”

99 франків: що почитати початківцю у сфері рекламі

Розпочинати своє знайомство з рекламою слід з Девіда Огілві – найвідомішого рекламіста у світі, копірайтера, засновника рекламних агентств “Ogilvy & Mather”, “Оgilvy PR”.

У книзі “Про рекламу” знайдете відповіді на найперші запитання, які задає людина, яка розпочинає кар’єру в рекламі – як побудована структура агентства, хто за що відповідає, що буде входити в обов’язки. Тут ви знайдете інструкції до розуміння рекламного ринку – як створюються відео- чи радіоролики та хто відповідає за весь процес їх створення – від ідеї до втілення. Усе приправлено яскравими прикладами. Must read  

Олексій Філановський “Головна маркетингова книга”

99 франків: що почитати початківцю у сфері рекламі

Реклама – суміш творчості та цифр. І під цифрами ми розуміємо маркетинг. Як створити стратегію, яке позиціонування бренду обрати і який ролик потрібно придумати, щоб досягнути ціль? Усе це про маркетинг в рекламі. Тому ця книга тут не випадково. Головна вона тільки через те, що містить основу/базис, але від цього стає не менш цікавою і не менш (а навіть більш) корисною. Додаткова її цінність – приклади з українських реалій.  Книга буде цікавою й корисною підприємцям і державним службовцям, маркетологам і рекламістам, студентам і управлінцям, тим, хто збирається змінити професію, і тим, хто має намір змінити все навколо — починаючи з власної компанії.  Саме таке завдання поставив перед собою автор — й успішно його реалізував.

Остін Клеон “Кради як митець. Креативні “фішки”, про які тобі ніхто не розповість”

99 франків: що почитати початківцю у сфері рекламі

Часто створити щось круте нам заважають власні сумніви. Адже у цьому світі, здається, створено вже все, і мій продукт точно не буде оригінальним. І цей ірраціональний страх не дає можливості створити щось дійсно вартісне. Книга Остіна Клеона пояснює: ніщо в цьому світі не оригінальне, а правильно “вкрадена” чужа ідея дасть можливість на життя чомусь новому і прекрасному – вашому.

Завдяки наведеним прикладам, ілюстраціям, порадам ви навчитеся переробляти та переосмислювати чужі ідеї та народжувати власні шедеври. Тож шукайте, наслідуйте, творіть!

Стаська Падалка “В очікуванні копірайтера”

99 франків: що почитати початківцю у сфері рекламі

Хоч хтось розуміє, хто такі копірайтери? Сьогодні копірайтером називають будь-кого, хто пише тексти для бізнесу. Але чи це правильно? У своїй книзі Стаська Падалка, копірайтер агентства Arriba! переосмислює копірайтинг як точку перетину дисциплін: маркетингу, філології та, пробачте, літератури.

Що цікаво, книга написана у формі п’єси, а її головні герої вправляються в письменницькій майстерності, розбираються в мотивах споживання, виділяють ознаки хорошого тексту, створюють нейми і слогани.

Після книги зрозумілими стануть дві речі: хто та людина у вашому агентстві, яка найголосніше всіх цокає по клавіатурі, що входить в її обов’язки та чому копірайтинг – це не тільки про текст.

Пиши.Сокращай

99 франків: що почитати початківцю у сфері рекламі

Улюблена книга всіх, хто хоч якось пов’язаний з текстом. А ми всі з ним пов’язані. Як написати зрозуміло, чи потрібні нам прикметники, як скоротити текст і написати його зрозуміло та як висловити думку і виділити в ній основне. Словом, книга навчить писати з нуля.

Йона Бергер “Заразливий. Психологія вірусного маркетингу”

99 франків: що почитати початківцю у сфері рекламі

Чому чиїсь ідеї, товари чи новини стають популярними, а чиїсь ні? Я зробити популярною свою ідею? Американський маркетолог Йона Бергер шукає відповіді на прикладах вірусних роликів, звертається до матеріалів рекламних кампаній таких гігантів промисловості, як BMW, Apple, а також ініціатив дрібних американських підприємців.

Протягом всієї книги Бергер намагається відшукати пояснення шістьом принципам, на яких тримається успішне поширення будь-яких ідей.

Ви знаєте, чому більшість майстрів манікюру в США – в’єтнамського походження? А як вуса допомагають збирати сотні мільйонів доларів на боротьбу з раком? Або як космічні подорожі можуть підняти продажі шоколадних батончиків і чому? Ці та багато інших питань у вичерпній формі отримують свою відповідь в книзі «Заразливий».