Як зробити перший в Україні крутий туристичний Бренд території?

Історія цього проєкту дуже знакова для України, адже це перший випадок, коли територіальна громада не просто розробила логотип, а замовила повноцінний Брендінг та рекламні активності протягом тривалого часу з доволі великою силою голосу. Тобто зробили все так, як роблять це великі комерційні структури. І отримали результат - а це головне.
Але давайте про усе по порядку. 

Чому Славсько?

Ще за Автро-Угорської імперії Славсько було туристичним центром. Тут відпочивали та лікували шлункові захворювання, насолоджувались гірськими прогулянками, а зимою катались на лижах. Перші підйомники були тут ще на кінній тязі. 
За часів Радянського Союзу Славсько розквітло ще дужче, можна сміливо стверджувати, що це було сколівське економічне чудо) А все завдяки Анатолію Архангельському - лижному ентузіасту та динамівському функціонеру, саме він у 1968 році відкрив для нас гору Тростян та почав будівництво гірсько лижної спортивної бази та підйомників. У ті час лижі були елітним спортом, адже кататись можна було лише на Кавказі. А з появою Тростяну лижі стали доступними навіть простим людям, адже електричкою та поїздом можна було дістатись до Славсько і покататись навіть на вихідні. Це спричинило бум на цій території та стрімкий економічний розвиток. І все було добре, поки не з'явився Буковель. В цьому місці  історія Успіху закінчується і починається період занепаду. Відсутність інфраструктури та сервісу дуже швидко призвели до ситуації, коли Славсько почало сприматись, як курорт з минулого, місце де немає що робити, відсутність сервісу дратувала. Одним словом все було погано. 
Але з часом Славська громада усвідомила усі нові виклики та проблеми і взялась боротись за своє місце на туристичній мапі. І це дуже гарний приклад, коли територіальне об'єднання дійсно може бути дієвим. 


Спочатку дослідження

Традиційно ми почали роботу з великого кількісного інтернет дослідження на 1500 респондентів по всій Території України. Це було довго і дорого, але вартувало зусиль. Перш за все ми зрозуміли, що рівень знання Славсько вкрай низький, значно нижчий ніж усі думали. Тобто про Славсько просто забули і нам треба працювати в першу чергу зі знанням, яке просіло до 6%. Також ми розібрались з тим, як люди ставляться до курорту - все погано, але чудові спогади з дитинства та юності. При чому ці спогади виклика цілком осмислене бажання приїхати, щоб знову опинитись у цьому радянському вайбі. Ми вирішили зробити додаткове якісне дослідження, щоб розібратись у всьому більше детально і після цього однозначно зрозуміли куди рухатись і як писати стратегію; 
Було зрозуміло, що треба максимально експлуатувати переосмислений вайб радянської України, стилізувати комунікацію в альпійсько радянському стилі та пропонувати повернутись у прекрасне дитинство, коли нас нічого не дратувало і все було в кайф. 


Так народилось гасло Славсько - гори вражень!



Ми почали розробку Бренду з ілюстрацій, хотіли відчути загальний візуальний стиль і вже після цього приступати до логотипу та брендбуку. Ми часто так робимо - на нашу думку в багатьої проєктах це має зміст. 

Ілюстрації нам сподобались і ми почали працювати над лого, брендбуком та мерчем, адже який курорт без мерчу?


Бренд без комунікації, як автомобіль, який стоїть в гаражі і не їздить


Тому ми взялись за комунікацію. Зняли рекламний ролик про зимовий відпочинок, нагадали людям колорит Тростяну.

А потім зняли осінній ролик, щоб нагадати людям про зовсім інший вайб; 

Також зняли кілька десятків відео про цікавинки Славсько